שמונים מעל שמונים

​כולנו מכירים גברים ונשים מדהימים שממשיכים לעבוד, להתנדב ולהוביל, על אף שעברו את גיל הפרישה. מיזם 80 מעל 80 נולד כדי לספר את הסיפור שלהם, ולהציב בקדמת הבמה אזרחים וותיקים אשר עוסקים באופן פעיל בעשייה יוצאת-דופן בתחומים כגון עסקים, טכנולוגיה, יזמות חברתית, תרבות ועוד.

 

​נרטיב החדשנות הקלאסי מהלל יזמים צעירים וחולמים שפועלים נגד המוסכמות. אבל חדשנות מוצלחת דורשת את שני צידי המטבע — המהירות, השאפתנות והצעירות לצד המומחיות, החכמה וניסיון החיים.

 

​במציאות של המאה ה-21, ובמיוחד בחודשים האחרונים, נסב העיסוק הציבורי באוכלוסיה המבוגרת בחולשותיה - המצב הבריאותי, עול הבדידות, הקושי באימוץ כלים דיגיטליים ועוד.

 

אנחנו רוצים להציע תפיסה אחרת, כזו ששמה דגש על אוכלוסיה מבוגרת משגשגת, מחוברת, ומשפיעה בתחומים רבים.

 

​כדי לעצב חברה מכילה, צודקת ומעצימה הקמנו את מיזם 80 מעל 80 אשר פועל לקדם שיח חדש והזדמנויות חדשות ללמידה. אנחנו קבוצה של אנשי דיגיטל, יזמות, טכנולוגיה ותרבות אשר פועלת בהתנדבות כדי להשפיע על המציאות בה אנחנו חיים, פועלים ויוצרים ועל חייהם של אזרחים וותיקים.

 

​רכשנו בדרך שותפים משמעותיים: חברת Designit, שסייעה לנו במחקר, בבניית המותג ובגיבוש החזון; צוות MAKO מבית "קשת" שנרתם לחזון והציע לפרסם מגזין חג מיוחד שיוקדש לפרויקט, על עיצוב הלוגו ופיתוח השפה הגרפית; למיזם נרתמו המשרד והשרה לשוויון חברתי - הגברת מירב כהן, שאימצו את המיזם וסייעו בהוצאתו לפועל.

הצוות 
אנחנו חבורה של שישה צעירים וצעירות, חברי ילדות ושותפים לעשייה חברתית, המגיעים מרקע של יזמות, עשייה חברתית ומתפקידים מובילים בעולמות תוכן שונים - טכנולוגיה, אסטרטגיה, דיגיטל ותקשורת.
"חברנו יחד כי אנחנו מאמינים שהתפיסה הציבורית הקיימת מדירה ומפלה אוכלוסייה חשובה שיש לה ערך מהותי להעניק לחברה הישראלית. אנחנו מאמינים שזו הזכות והאחריות שלנו לשנות את המצב".

עם הזמן גיבשנו צוות מדהים של מתנדבות ומתנדבים שגרמו למיזם לקרום עור וגידים וסייעו בצילום, כתיבה, עריכה והפקת הראיונות המרתקים עם כל אחד ואחת מ-80 האנשים המדהימים שנבחרו למיזם.

 

הצוות: דניאל הרשקוביץ, איתי נוף, דור דוכובני, זוהר גורגל, אסף קפלן, צליל הובר.
המתנדבים: עינב אזואלוס, ניצן אמיר, שלי בלוך, ענבל בן חיים, רוזי בן עמי, גילי גוראל, טל גרינברג, אביב מודעי, עדי מוסקוביץ, שיר נבו, שחר ניר, ענבל עזרא, שחר קליין, גיל שהין, איציק שמלי, הגר תמיר.

צרו קשר

רוצים להוסיף? מצאתם טעות? נשמח לשמוע!

צרו איתנו קשר:

80overeighty@gmail.com​

  • Facebook
  • Instagram