אמל נסראלדין

מנהל מכינה קדם צבאית, מייסד ויושב ראש יד לבנים בעדה הדרוזית, 93, דליית אל כרמל

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

היום-יום שלי

כל יום אני קם בשמונה וחצי בבוקר ונוסע למשרד, אני עובד במשרד עד שלוש ונוסע הביתה. בצהריים מדי יום אני נוסע לכפרים הדרוזים לבקר משפחות שכולות. לפעמים אני נפגש עם חברים או עם הילדים שלי.

אני רואה את עצמי כחניך של מנחם בגין

זה לא פשוט להיות דרוזי ברשימה יהודית, בסיעת הליכוד. הייתי ברשימה יחד עם מנחם בגין, אני רואה את עצמי כחניך שלו וכאחד התלמידים שלו. בגין היה קודם כל דמוקרט גדול, הוא אהב את האנשים ואת הבריות, הוא היה אדם ישר, עדין, בעל ערכים, הוא לימד אותי את כל הדברים האלה.

אנחנו חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל

כשחוק הלאום נכתב אמרתי לבנימין נתניהו שאני בעדו רק אם לא ישאירו את הדרוזים מחוץ לחוק. בסוף בגלל פוליטיקה חוק הלאום מתעלם מהדרוזים וכואב לי על זה. אני לא מתחרט כי זו לא הייתה החלטה שלי, אבל זה כואב, הבנים שלי והנכד שלי נפלו במלחמות, אנחנו חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.

על עצמי

נולדתי וגדלתי בדליית אל כרמל. היו לי שישה ילדים, אך שניים מהם נפלו במלחמות ישראל. אני סבא גאה לשניים-עשר נכדים ושמונה נינים. אני מייסד עמותת ״יד לבנים הדרוזים״ ומשמש כיושב הראש. במקביל אני מנהל את המכינה הקדם צבאית לדרוזים. את שני הדברים האלה אני עושה בהתנדבות. את עמותת ״יד לבנים הדרוזים״ הקמתי בשנת 1980 כאב שכול כדי לעורר הכרה חברתית, מדינית וציבורית במשפחות השכול בעדה. בעברי הייתי חבר כנסת מטעם סיעת הליכוד.

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram