אסתר אדלסבורג

כותבת תזה בלימודי מקרא ומלמדת תנ"ך בקהילה רפורמית, 83, ירושלים

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

העשייה שלי היום

לפני עשרים שנה סיימתי תואר שני בתנ''ך ללא עבודת תזה באוניברסיטת בר אילן. כל השנים לימדתי תנ"ך במסגרות שונות, בעיקר חוגים למבוגרים וכבר מספר שנים אני מלמדת חוג תנ"ך בקהילה שבה אני חברה, קהילת ״כל הנשמה״ בירושלים. לפני שנתיים החלטתי לחזור ללימודים האקדמיים והתחלתי לכתוב תזה בלימודי מקרא באוניברסיטה העברית ובחודשים האחרונים סיימתי והגשתי את העבודה – בגיל 83! נושא העבודה קשור לנביאים יחזקאל וירמיהו וליכולת להתחיל חיים חדשים בתקופת משבר. אז היה מדובר בחורבן בית ראשון בגלות אך הנושא יכול להיות רלוונטי בכל תקופות משבר. המשמעת היום יומית כדי להתקדם בעבודה עזרה לי גם בהתחלת חודשי הקורונה.

שגרה בימי קורונה

מגבלות הקורונה גרמו ליותר בדידות, יש פחות חיים חברתיים ובמיוחד מה ש"כייף" בחיים כגון ארוחות שישי וחגים. נאלצתי להיעזר בחברות בשביל קניות, לחשב כל יציאה ולהיות פחות עצמאית. הרגשתי שמכניסים אותי בקבוצה שאני לא שייכת אליה עדיין. פגיעה לא פחות חשובה עבורי היא העדר אפשרות להשתתף בתפילות בית הכנסת כל הנשמה ולפגוש שם את הקהילה.
יחד עם זה או בגלל זה, השתדלתי לשמור על סדר יום שלי: פרט לטיפול בבית, לטיפוח המרפסת היפה והליכה בערב, היום שלי מוקדש ללימוד תנ''ך ולהכנת שיעורים לחוג תנ''ך שאני מנחה בקהילת כל הנשמה (קהילה רפורמית בירושלים). הזום נותן לי אפשרות לשמוע הרצאות ובמידה מסויימת עוזר לשמור קשר עם חברים יחד עם שיחות הטלפון. בכל התקופה גיליתי איך הסובבים אותי מוכנים לעזור בכל מיני תחומים.

אוהבת מוסיקה ישראלית

אני אוהבת מוזיקה ושירים ישראלים מכל התקופות: שירי "ארץ ישראל היפה", שירי חווה אלברשטיין, אחינועם ניני, אהוד מנור, יוסי בנאי ועוד

על עצמי

עליתי ארצה ב-1967, לפני מלחמת ששת-הימים, מצרפת. אין לי ילדים. בזמן מלחמת העולם השניה משפחתי הסתתרה במרכז צרפת במשך ארבע שנים, כשאני הייתי בת שש עד עשר.

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram