ד"ר מינה צמח

סטטיסטיקאית, 84, תל אביב

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

העשייה שלי היום

אני עובדת במכון מדגם ועוסקת בעיקר במחקרים חברתיים - ביניהם חיבור ארבעת השבטים (החילוני, הדתי-לאומי, הערבי והחרדי, על פי נאומו של ראובן ריבלין) דרך מציאת החריג החיובי. הפסקתי לעשות מחקרי בחירות אחרי 40 שנים של פעילות לאחר ניסיון מוצלח לרמות את תוצאות המדגם. אני מאד מתגעגעת לאקדמיה וכל פעם עושה אליה גיחות - מלמדת סטטיסטיקה בבית הספר "סמי עופר" לתקשורת ובמרכז הבינתחומי הרצליה.

הרגע שבו החלטתי לעזוב את האקדמיה

לפני שנים הייתה תופעה של 'חרקות' בשכונת התקווה בתל אביב ולא ידעו מה לעשות. הזמינו את פרופסור כץ ואותי לחשוב על דרך למיגור את התופעה דרך המכון לקומוניקציה. אמרתי להם שהמחקר שאנחנו יכולים לעזור בו הוא מחקר טהור בתנאי מעבדה ולכן בעייתי להסיק מתוצאות מעבדה לתנאי שדה. זה הרגע שבו הבנתי שהמחקרים שלי לא משקפים את השטח, והצהרתי: "אני עוזבת את האקדמיה ועוברת למחקר שימושי!"

דברים שעושים לי טוב

לשחק עם הנכדים, ללכת להצגות ולקונצרטים. אני גם מאד אוהבת להיות בבית, לקרוא ספרים, להיות עם המשפחה ועם החברים.

על עצמי

נולדתי בארץ, בתל אביב. היו לי ילדות עוטפת ומשפחה חמולתית. גרתי בשכונה שכולם הכירו את כולם והיו בה יחסי שכנות מאד הדוקים וטובים.
בצבא הייתי במדור הפסיכוטכני, הבוס שלי שם היה פרופ' דניאל כהנמן (חתן פרס נובל), זכיתי. הצבא יצר אצלי את הרצון ללמוד פסיכולוגיה ולחקור תופעות אנושיות. למדתי לתואר ראשון ושני בפסיכולוגיה ובסטטיסטיקה ולאחר מכן טסתי עם בעלי לשעבר לעשות דוקטורט בפסיכולוגיה חברתית ובמודלים מתמטיים בפסיכולוגיה ב"ייל". כשחזרתי לארץ הציעו לי לנהל את מכון המחקר במודיעין אזרחי, שם פיתחתי את נושא סקרי דעת קהל. משם עברתי למשרד פרסום "דחף" ולאחר מכן ל"מדגם" והשאר היסטוריה.

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram