וולטר בינהגם

עיתונאי, 96, ירושלים

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

כל יהודי ששרד את המחנות הוא דמות מעוררת השראה

נולדתי בגרמניה לפני מלחמת העולם השנייה. לפני שפרצה המלחמה נשלחתי באחד ממשלוחי הילדים לאנגליה. התנאי היה שישלחו ילדים ללא ליווי, כך שנקרענו מהורינו, הגיבורים, שידעו שהמלחמה בלתי נמנעת. 99% אחוז מהילדים לא ראו שוב את הוריהם. הרגע הכי מרגש בחיים שלי היה כשהתאחדתי עם אמי אחרי שהיא שרדה את המחנות. מבחינתי כל יהודי ששרד את השואה הוא דמות משפיעה ומעוררת השראה.

ירושלים מלמעלה

הרגע השני הכי מרגש בחיי היה בירושלים. עד לא מזמן היה לי רישיון טיסה בתוקף. ב-1971 כשהטסתי את המטוס שלי לישראל הייתי צריך לתדלק בעטרות, שדה תעופה שנסגר בירושלים. בדרך כלל בנאדם רואה מקומות שונים בירושלים כשהוא עומד על הקרקע בנקודות שונות. אני ראיתי את כל העיר שאנחנו תמיד מתפללים אליה ממש מתחתיי. בכיתי בזמן שניסיתי להמשיך ולהטיס את המטוס שלי בבטחה.

הייתי צריך ללכת

ב-1947 השתחררתי משירות של ארבע שנים בצבא הבריטי. אחרי השחרור, שליח ישראלי הגיע אלי וביקש שאגיע לארץ כחלק מההכנה למלחמת העצמאות. מאחר שבדיוק סיימתי מלחמה עקובה מדם, לא רציתי להמשיך ולהילחם, אבל הייתי צריך ללכת.

משפטים לחיים

ביום טוב אני מרגיש כמו בן 40, ביום רע כמו בן 50.
וגם, כשאתה מבקר מישהו אחר ומצביע עליו, תזכור ששלוש אצבעות מצביעות עליך. תנסה את זה!

אני חיה פוליטית

את הימים שלי ממלא ניתוח אירועים פוליטיים בישראל ובעולם. אני צופה ב CNN, Fox, France 24, במטרה לגבש תמונת עולם כהכנה לתוכניות הרדיו שאני מנחה ולטורי הדעה שלי בעיתונים. את שאר היום אני מעביר בכתיבה על המחשב.
אני מארח שתי תוכניות רדיו שבועיות בישראל. אחת מהן משודרת גם באוסטרליה. בנוסף אני כותב באופן קבוע טורי דעה בג'רוזלם פוסט, ג'רוזלם רפורט ובמקומות נוספים.
בתקופה נורמלית הייתי מסתובב עכשיו עם מיקרופון ורשמקול, או מראיין אנשים בסטודיו הביתי שלי. אנשים רבים ומעניינים ישבו בכיסא שממולי. לפחות פעם או פעמיים בחודש עיתונאים בינלאומיים ומצלמות היו מגיעים אלי לשמוע סיפורים על החיים הרב גוניים שלי ולראות את הסטודיו שכולל פריטים היסטוריים רבים מחיי.
הקורונה שינתה הרבה. הייתי רגיל להשתתף בוועידות ובאירועים, לטייל בכל רחבי המדינה כדי לראיין פוליטיקאים, סלבריטאים, חיילים ועוד. הייתי אורח קבוע באירועים באנגלית בבית הנשיא, ובקשר עם שגרירויות זרות רבות בארץ. עכשיו הכל נעצר. כמו הרבה אנשים נמאס לי מהקורונה ונמאס לי שאומרים לי "וולטר אל תלך לכאן, אל תעשה את זה, אתה פגיע". אני צעיר מדי כדי לבזבז את הזמן שלי בכיסא נדנדה ולהירדם מול הטלוויזיה.

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram