זיר לוז

מדריך פרויקטים בפיסיקה בתיכון, 92, עין חרוד

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

רגע משמעותי בחיי

בעין חרוד היה מרכז תרבותי. מידי פעם היה נהוג שבאים תיאטראות, תזמורות וגם אנשי מדע להרצות. מגיע פרופסור מאוניברסיטה, פרופסור הלוי פרנקל, אחד מאבות תורת הקבוצות במתמטיקה שיש לו פרס ישראל, נותן שתי הרצאות על אינסוף במתמטיקה ואינסוף ביקום וכל מיני כאלה. ההרצאה הייתה בחדר האוכל. ואני בתור ילד לא היה לי יחס למושג פרופסור משהו כזה. אני מתאר שכל החברים מסביב לא הבינו באמת על מה הוא מדבר. בסוף הוא בא שואל למי יש שאלות? ואני מצביע, היו לי הרבה שאלות על הנושא. אני שואל אותו והוא מתחיל לענות לי אז כל הקיבוץ החברים יושבים מתחילים לעשות עיגול סביבנו לראות איזה שיחה יש לפרופסור עם הילד. בסוף אומר לי "אתה מאד מוצא חן בעיני הייתי רוצה לעזור לך תגיד לי אתה יודע שפה זרה" ואז קופץ אחד מהמורים שלי טובי הלב ואומר העברית זרה לו. זה היה מן הומור כזה לא חשוב אבל אני זוכר אני לא ידעתי שפה זרה .אבל הוא שלח לי בחבילה את כל הספרים שהוא הוציא.

הייתי צריך ללמוד יותר אנגלית

הדבר היחיד שהייתי צריך לעשות אחרת הוא להשקיע יותר באנגלית. זאת נקודת התורפה שלי אני קורא מאמרים באנגלית אבל לדבר ולקרא ספרות אאוט. בגלל שלא הייתי תלמיד בבית הספר האנגלית הלכה לי לאיבוד.

המשפט שאני אומר הכי הרבה

משפט הדגל שלי הוא משפט פיתגורס. גאומטריה היה המקצוע האהוב עלי. תמיד הייתי מחפש בעיה בגיאומטריה שיהיה לי לפני שאני הולך לישון שיהיה על מה לחלום בלילה.

העשייה שלי היום

אני כל הזמן לומד ועוסק בלמידה. כשהגעתי לגיל 75 החליטו להוציא אותי לפנסיה. ביקשתי רשות מהמנהלת למרות הפנסיה להתנדב ולהמשיך ללמד. לימדתי כמה שנים והכנסתי מורים אחרים. בזמן האחרון כבר לא לימדתי, בעיקר הדרכתי פרוייקטים בפיסיקה עם 2-3 תלמידים. קוראים לזה פיסיקה מחקרית - נקודות מעבר לחמש נקודות פיסיקה
אני קם ב- 5 בבוקר עושה הליכה של 5 ק"מ. חוזר למיטה לישון, קם, אוכל ארוחת בוקר קלה והולך לביה"ס.
אני מדריך פרויקטים. אני עדיין נהנה מכל פגישה שלי עם התלמידים. יש לנו גם קשר של המורים של כל האיזור שלנו, מידי פעם נפגשים.
אם אני רוצה לתת ציון למורים אני בודק מה התלמידים שלהם עשו אחרי שגמרו את בית ספר, זה נקרא שכר. הבוגרים שלי באמת הגיעו להישגים גבוהים כולל פרס נובל, "אריה ורשל פרס נובל בכימיה" היה תלמיד שלי. למרות שאני מתהדר בזה, זה לא לזכותי, הוא היה כזה וידעתי, תלמידים אחרים שלי הגיעו להישגים גם בהיי טק.

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram