לאה הרטום

חוקרת וסופרת, ניצולת שואה, 100, ירושלים

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

היום-יום שלי

אני קמה בבוקר אני מסתכלת אם יש לי מכתבים בדואר האלקטרוני, מה שאני מקבלת אני עונה. כשאני מסיימת לענות אני קוראת ספרים וממשיכה לכתוב את הספר שלי. אני גרה בקומה השלישית, אז אני משתדלת כל יום לעשות ספורט ולעלות את הקומות ברגל.
האמת שאני מתגעגעת מאוד לנכדים שלי, לא ראיתי אותם מאז הקורונה. לפעמים אני מדברת עם הנכדים בטלפון אבל זה לא אותו דבר, זה לא כמו שמחבקים אותם. אני מאוד מתגעגעת אליהם.

החלטה מכוננת

כשבעלי נפטר התלבטתי אם ללכת לדיור מוגן או להישאר בבית. חברה שלי עברה לדיור מוגן והמליצה לי על זה, אבל אני בחרתי להישאר ואני מאוד שמחה על זה. למדתי להיות עצמאית ולחיות לבד. יש לי פה את כל מה שאני צריכה.

למדתי כל יום משעה 6 בבוקר

מגיל קטן חלמתי ללמוד מתמטיקה, אבל אמא שלי אמרה שכדאי לי ללמוד להיות מורה כי זה מקצוע יותר בטוח. הלכתי על לימודי הוראה אבל זה לא הספיק לי. כשעליתי לארץ החלטתי בכל זאת ללכת לאוניברסיטה כדי להגשים את עצמי.
למדתי כל יום משעה שש בבוקר. אחרי השנה הראשונה ההורים שלי פתחו חנות בעיר וביקשו ממני לעזוב את הלימודים כדי לעבוד בחנות. לכן נאלצתי לפרוש מהאוניברסיטה. אחר כך הכרתי את בעלי והפכתי להיות עקרת בית. שנים הייתי עקרת בית של אבא של בעלי שגר איתנו בגלל שלא היה לי מקצוע. בעצם לא הייתה לי אפשרות לעבוד במשהו אחר. כשאבא שלי נפטר, התחלתי ללמוד כתבנות כדי לעזור לבעלי להתפרנס. כשבעלי נפטר הבנתי שאני צריכה להשקיע בעצמי והתחלתי לכתוב את הספרים שלי.

על עצמי

נולדתי באיטליה ויש לי חמישה ילדים, 18 נכדים ו-65 נינים. אני מתגוררת בבית הכרם בירושלים. המון שנים הייתי עקרת בית למשפחה שלי ובמקביל כתבתי. חקרתי את תולדות המשפחה שלי והצלחתי לאגור מידע מהמאה ה-17. כתבתי ספר על המשפחה של בעלי ועוד ספר על המשפחה של אבא שלי. היום אני מתכננת להוציא ספר על המשפחה של אמא שלי, כתבתי כבר די הרבה, מחכה להוציא אותו.

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram