ליא קניג

שחקנית עטורת פרסים, 90, גבעתיים

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

היום-יום שלי

אני קוראת, מסתכלת בטלוויזיה, עושה קצת התעמלות. בכל יום משהו אחר. אני עובדת על הדברים של התיאטרון כדי לא לשכוח את מה שאנחנו עושים. אנחנו עדיין נפגשים ועובדים על דברים חדשים כדי שנהיה מוכנים כשההצגות יחזרו. לפני הקורונה שיחקתי בהצגות כמו "מעבר לגדר" ו"מקווה". העיקר שיחזרו כבר.

רגעים משמעותיים בחיי

בלי עין רעה, בחיים הארוכים שלי היו הרבה רגעים מאוד משמעותיים. קצת קשה לשים נקודה על יום אחד. היה היום שעליתי ארצה, או הרגע שהתחלתי ללמוד שפה חדשה במקום חדש. יש את הרגע שבו קיבלתי פרס ישראל וכל מיני פרסים אחרים. עכשיו עושים רחוב על שמי. הודיעו לי כבר לפני הרבה זמן אבל בגלל הקורונה הם כל פעם דחו את זה. אבל עכשיו הם החליטו לעשות את זה, לא בהשתתפות הרבה אנשים. אני מאוד התרגשתי כי זה דבר מאוד מכובד וגדול.

הצחוק

הצחוק הוא בא מאוד ספונטני. אתה אף פעם לא יודע בדיוק מתי זה יגיע. יש הרבה דברים שמצחיקים אותי. לפעמים מכריזים על דברים וזה מאוד מצחיק אותי כי אני יודעת שזה אף פעם לא יתגשם.

על עצמי

נולדתי בלודג' שבפולין ועליתי לארץ בשנת 1961 וכיום אני גרה בגבעתיים. אני שחקנית בתיאטרון הבימה. משחקת כל יום משנת 1962 ועד היום. עשיתי מעל 100 הצגות. היום כמובן התיאטרון עדיין לא חזר לעבוד אחרי הקורונה אבל אני מאוד מקווה שהכל יחזור בקרוב.

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram