לסלו רוט

מנצח תזמורות ומקהלות, מלחין ומעבד מוזיקלי בארץ ובעולם, 100, בת-ים

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

על עצמי

נולדתי ברומניה ובגיל עשרים ואחת למדתי הלחנה וניצוח בבודפשט, ב-43 נאלצתי להפסיק בגלל המלחמה. משפחתי נשלחה לאושוויץ, אני ואבי נשארנו בחיים והיינו אסירים פוליטיים. אז אני ועוד כמה אסירים נבחרנו להיות התזמורת של המחנה. ניגנתי באקורדיון. אחרי המלחמה למדתי באקדמיה למוזיקה. בשנת 1947 חזרנו לרומניה ושם ניצחתי כמתרגל באופרה. לאחר מכן ניצחתי באנסבל והופענו בכל מיני מדינות.
לארץ עליתי בשנת 1960, עם אשתי, בני ואבי, הגענו לבת ים. תחילה ניצחתי באופרה הישראלית, ואז בתזמורות ומקהלות שונות בארץ ובמקומות שונים בעולם. בנוסף, כתבתי עיבודים מוזיקליים לאלבומים והצגות.
יש לי ילד אחד, נכד אחד ושני נינים.

רגע משמעותי בחיי

רגע מאוד חשוב בחיים של בן אדם זה כשנולד לו הילד הראשון, לי היה רגע כזה כשפול נולד. עוד רגע שאני כמובן לא יכול לשכוח - כשראיתי הצבא האמריקאי נכנס למחנה ריכוז גרמני, ב-1945, ה-8 למאי. וכמובן היו עוד כמה במשך של השנים, מבחינה מקצועית, היו עליות וירידות, אבל כשאני מסתכל על הכל רטרוספקטיבית אני מבסוט ממה שעשיתי כל החיים

חשוב לי לאחל

אני מאחל לכולם בריאות והעיקר לצאת כבר מהמצב של היום.

היום-יום שלי

אני עוסק קצת בעיבודים, מנגן קצת פסנתר וכבר מגיע כבר הערב. בקורנה אני עושה היום כמעט את אותו דבר שעשיתי לפני, ההבדל היחיד הוא שלפני הקורונה ראיתי הרבה יותר אנשים שבאו לבקר וכמובן עכשיו פחות. בדרך כלל זה אותו הדבר.
לפני הקורונה עוד נסעתי לחו"ל, קצת ניצוח פה ושם, היום זה כמובן לא. אבל זה עובר ברוך השם טוב ואני מאוד מבסוט שלא משעמם לי ושאני מגיע בערב שקט ללכת לישון.

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram