מונירה אבו חמיד

מקימת גן ילדים דמוקרטי, מקימה ופעילה בארגון נשות עכו, 82, עכו.

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

היום-יום שלי

בזמן הקורונה המעון שלנו נסגר אז עבדתי מהבית דרך הטלפון. אני מדברת עם הנשים טלפונית מידי יום ועוזרת להן. אני מאמינה שהמילה הטובה, הפרגון והתמיכה שווה יותר מכסף. מעבר להתנדבות שלי אני מאוד אוהבת לעבוד במטבח, עושה עוגיות ערביות מיוחדות. אתן קוראים להן "מעמולים" אבל אני קוראת לזה "זמבה". אני מבשלת למשפחה שלי, יש לי כל יום אורחים חדשים. אני אוהבת לבלות עם האחים שלי ועם האחיינים שלי.

רגע משמעותי שהשפיע עליי

אחרי המלחמה בשנת 48 שחזרתי מלבנון לכלום, הבית שלי התפוצץ ולא נשאר ממנו כלום. לא אהבתי את המצב בארץ, לא אהבתי בית ספר, ולא אהבתי את השפה העברית. כעסתי על המדינה. אז אבא שלי לקח אותי לשיחה ואמר "אנחנו לא נגד היהודים, אנחנו רק נגד הכיבוש, אנחנו צריכים להחזיר את הבית שהיה לנו". עד היום אני מאמינה בזה.

אם הייתי חוזרת אחורה בזמן

הייתי עושה הכל בדיוק אותו הדבר. לא הייתי סולחת לעצמי אם הייתי עושה דברים אחרת.

על עצמי

נולדתי ואני מתגוררת בעכו, חוץ החומות. בבית פרטי שאבא שלי בנה אותו בשנות השלושים. נולדתי בפלסטין, אחרי המלחמה של 48 חזרנו לישראל, הייתי בת 10, ולא היה לנו בית. לקחו לנו הכל, את הבית, את הבית ספר ואת החוגים. בגיל 12 התחלתי להתנדב בגן ילדים ועד השנים האחרונות הייתי חלק מהגן. בשנות התשעים הפכתי לחברת ארגון "ענווערה", ארגון למען נשות עכו ועד היום אני מתנדבת במרכז. אני תומכת בנשים שבעיר. תומכת בהן לצאת לעבוד, ללמוד ולהיות עצמאיות. אני עושה דבר פשוט שכל אחד יכול לעשות. אני אישה פשוטה, נהנת מהחיים שלי, נהנת מהפגישות, החברות ומהחברים. מה אני צריכה יותר?

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram