מרים כהן

עיוורת מלידה בתפקוד עצמאי מלא, 82, חולון

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

ישראל בשבילי

נולדתי בבגדד ועליתי לארץ בגיל עשר אבל אני לא יודעת כלום על מקום המוצא שלי. מה שאני יודעת היום זה בגלל שביקרתי במוזיאון אור יהודה למורשת בבל. בבגדד ההורים שלי לא מרשים לי לצאת החוצה, רק מהבית לבית ספר.
אני מאוד אוהבת את המדינה שלנו. איך שבאתי לארץ אחרי חודש - חודשיים כבר דיברתי עברית. למדתי לבד, אהבתי את השפה ואת הארץ, טיילתי בכל הארץ בדרום ובצפון. אני גרה בחולון אבל הנשמה שלי בירושלים. גרתי ולמדתי שם בבית ספר היסודי. מי שרואה אותי חושב שלמדתי בתיכון אבל לא למדתי. השם יתברך נתן לי אינטליגנציה טבעית.
אני אגיד את האמת, כל דבר רע שקורה במדינה זה עושה לי כאבים. לפעמים אני יושבת, מצטערת ומתגעגעת מאוד לישראל שהייתה פעם. היו תוכניות יפות, כל השדרנים הוותיקים, אחד אחד אני מכירה אותם אישית.

רגע משמעותי בחיי

כשאמא שלי נפטרה ונשארתי לבד, היו לי אחיות ואח וכולם עזבו אותי משום מה, ישבתי וחשבתי לעצמי מה אני צריכה לעשות עכשיו בחיים שלי. לשבת ולחשוב כל הזמן 'למה זה קרה לי, למה זה אני' זה היה מוביל אותי לשום מקום. אז אמרתי שאני אנסה לחזור בתשובה אולי זה ישנה לי משהו בחיים

הדת בשבילי

לא באתי מבית דתי. חזרתי בתשובה לפני 17 שנים, לאחר שאמא שלי נפטרה. בהתחלה היו לי כמה שבועות מאוד קשים. אני לא רואה, ובשבת שלא יכולתי לדבר בטלפון, לא יכולתי לשמוע רדיו, לא יכולתי ללכת לשבתות תרבות שאף פעם לא הפסדתי. זה היה קשה, אבל עברתי את זה. היום ברוך השם אני יותר חזקה ובריאה. האמונה מחזיקה אותי ועוזרת לי עד היום. אני לפעמים מצטערת שלא עשיתי את זה כשהייתי צעירה, אולי הייתי נישאת.

שירים שאני אוהבת

אני אוהבת שירים מזרחיים. פעם הייתי שומעת בטייפ ולא במחשב אז יש לי את כל הדיסקים של חיים משה, אני אוהבת שירים בערבית כי אני דוברת ערבית.

היום-יום שלי

אני גרה לבד בחולון, מסתדרת יפה בתוך הבית, אני אישה דתייה מתפללת. אני קמה בבוקר בשש ועושה כל מיני תרגילי התעמלות לבד, תרגילים שהייתי עושה כשהייתי בפיזיותרפיה. בשש וחצי אני שוטפת פנים, מצחצחת שיניים, עושה לי כוס תה, הולכת להתפלל ואז אוכלת. אחר כך אני הולכת עם המלווה ששכרתי לקניות, קופת חולים ועוד סידורים כי אחרי שנפלתי לפני כמה חודשים אני מפחדת ללכת לבד. אני קוראת הרבה ספרי ברייל, ספרות יפה וספרי קודש. יש לי מחשב עם תוכנה מדברת אז אני שומעת ביוטיוב כל מיני שירים ודברי תורה.

< קדימה
אחורה >

מסר לקוראים

מסר חשוב לא רק לעיוורים, לאנשים בכלל. שאף פעם לא יאמרו קשה לי, לא טוב לי, אני לא יודעת מה לעשות. צריך לקבל הכל באהבה. אדם נולד עם שני יצרים: יצר רע ויצר טוב. מה זה יעזור לקטר. אני תמיד אוהבת לומר - העשיר הוא השמח בחלקו. ותאמיני לי אם אני רוצה לקטר חבל לך על הזמן, אני יכולה מהבוקר עד הערב. אבל אני לא עושה את זה.

  • Facebook
  • Instagram