עמירם בן צבי

מדריך ומייעץ במפעל ופעיל ברשתות החברתיות, 82, חוגלה

הדרכה וייעוץ

תקשורת

קרדיט צילום: צילום משפחתי

"אם תחזור כל יום מרוצה ולא מבואס ממה שהשגת באותו יום – תצא מאושר"

היום-יום שלי

לפני שבוע עשו לי מסיבת סיום יפה במפעל. זאת כבר מסיבת הסיום השלישית שלי שם! כל פעם חשבו שאני יוצא. עכשיו סיימתי רשמית את תקופת העבודה שלי - 52 שנה. כבר שבוע שאני פנוי לגינה הנהדרת שלי מסביב לבית – שיחים, פרחים, עצים. אנחנו משתדלים למלא את השטח כמה שאפשר בדברים יפים. גם אני וגם זוגתי אוהבים מאוד את הנוי ככה שיש לנו נושא משותף, בין היתר. אני רואה הרבה ערוץ הכנסת ועושה הרבה ספורט – הליכות, כושר בבית – כל מיני תרגילים. אני לא רואה את עצמי זקן. אני כל הזמן מתלוצץ עם הנכדים שלי שנולדתי 80 שנה מוקדם מדי! אני מתעסק הרבה עם טכנולוגיה ולומד, עברתי קורס מחשבים ולמדתי מהנכדים שלי.

המסר שלי לאנשים צעירים

אני מאמין, שאם מקום העבודה טוב – תישארו בו. קודם כל תצברו וותק, שזה מאוד מאוד חשוב ביציאה לפנסיה כדי שיהיה לכם ממה להתקיים. בתעשייה השמרנית זה מאוד חשוב לצבור ניסיון ולצבור וותק. במפעלים גדולים תמיד יש מה לחדש. חשוב לשמור על יחסי אנוש טובים עם החברים במקום העבודה.

אהבה חדשה

אשתי נפטרה לפני 6 שנים. היום יש לי בת זוג נהדרת ואנחנו מסתדרים נהדר. הכרנו שנה לאחר שאשתי נפטרה, לאחר שנת-אבל בתום 50 שנות נישואין. אמרתי לעצמי שאם אשאר לבד אני לא נשאר בחיים. אני איש בריא ברוך השם. הילדים שלי מאוד תמכו בי. אמרתי אחרי שנה שאני מחפש לי אישה, וכך עשיתי. התחלתי לפזר מסביבי אצל השכנים והקרובים ובאתרי הכירות ובסופו של דבר התמזל מזלי ודרך השכנים נוצר הזיווג המוצלח. מהיום שהכרנו ועד היום אנחנו זוג מאושר!

רודף צדק

אני מאוד מאוד רודף צדק! זו תכונה שלי. אני לא סובל שפוגעים באזרחים חלשים. אני תורם די הרבה לעמותות גדולות, וגם לקטנות. כמעט כל יום אני יושב וכותב בפייסבוק וזה משחרר אותי מהלחצים. יש הרבה אנשים שקוראים את זה, זה הרי עולמי. אני לא יודע אם זה משפיע, אני יודע שאני לא יושב בצד. ההורים שלנו הגיעו לכאן מחו״ל. אמא שלי הייתה מורדת, עזבה בית דתי והגיעה לכאן לעשות אידאולוגיה – להפריח את השממה וליישב את ארץ ישראל. אבא שלי גם הגיע בשנת 25׳ ועבדו כל החיים שלהם עד גיל מתקדם. עבדו קשה מאוד, ללא רדיפת בצע ונתנו לנו את החינוך האידאולוגי הזה.

על עצמי

עבדתי 52 שנים במפעל העוגנפלסט. כל השנים הייתי במחלקת האחזקה. מפעל כבד מאוד, מכונות גדולות, מגוון עצום של מכונות – תומכות, מייצרות. צריך המון ניסיון, וזה מה שהיה לי, לכן גם היו מאושרים שאני ממשיך. בשנת 2003 פרשתי לפנסיה אבל עד לפני שבוע הדרכתי הרבה אנשים וקיבלתי אנשים לעבודה.
יש לי 8 נכדים גדולים, היו לי שלושה ילדים והיום יש לי שניים. הקטנה שלי התאבדה לפני 22 שנים, לא מצאה את מקומה בעולם.

< קדימה
אחורה >

שיר אהוב

שדות שבעמק. זה שיר נהדר – אחת הנכדות שלי שרה אותו במקהלת העברוני בתיכון עמק חפר. יש לי סימפטיה לשירים שעוסקים בעמק יזרעאל, יש לי שם משפחות. יש לי בן דוד בן 94, מושבניקים אמיתיים שייסדו את המושב לפני 100 שנים. יש לי נוסטלגיה מיוחדת לעמק הזה.

  • Facebook
  • Instagram