פרופ' מוסא יודעים

פרופסור למדעי המוח ומפתח התרופה "אזילקט" לטיפול בפרקינסון, 80, נשר

אקדמיה

בריאות

קרדיט צילום: ויקיפדיה צילום קובי קלמנוביץ

"אחד האירועים המשמעותיים בחיי הוא העלייה לישראל בשנת 1977"

ביום ממוצע

אני קם בבוקר ועושה אימון - הליכה מהירה של תשעים דקות שזה בערך שמונה קילומטרים. אחרי ארוחת הבוקר מגיע לעבודה. לפעמים אני עושה קניות. בעבודה אני עונה לאימליים, דן על הפרויקטים שהחברה עובדת בהם ובודק כיצד הם מתקדמים. אנחנו רוצים להצליח. אני מבשל כמעט כל לילה וזה התחביב שלי, אני נהנה ליצור דברים חדשים ומחשיב את עצמי כבשלן טוב. אני מכין אוכל פרסי, איטלקי, סיני והודי

העלייה לישראל

אחד האירועים המשמעותיים בחיים שלי היה העלייה לישראל בשנת 1977. לימדתי באוניברסיטת אוקספורד והטכניון הזמינו אותי להגיע לארץ ולהקים מחלקה פרמקולוגית בבית הספר לרפואה ואף לשמש כיו"ר שלה.

האנשים החשובים בחיי

שני האנשים המשמעותיים בחיים שלי הם אשתי הנוכחית פרומה, והשותף המחקרי שלי פרופ' פיטר ריידר. אם יש משהו שהייתי עושה אחרת זה מתחתן בשלב מוקדם יותר.

הומור משמח אותי

אני אוהב את חוש ההומור הבריטי. נולדתי בטהרן אבל חייתי בבריטניה הרבה שנים, מגיל 12. הקומיקאים הבריטיים מאד מצחיקים אותי. אני אוהב בדיחות טובות.

על עצמי

אני הבעלים של חברת תרופות ביקנעם ואנחנו מפתחים תרופות לטיפול בפרקינסון ובאלצהיימר, סמן ביולוגי לסרטן הערמונית וללוקמיה אצל ילדים. פיתחתי שתי תרופות נגד פרקינסון בהן "אזילקט" שנמכרת באמצעות טבע ביותר משישים מדינות. יש לנו קבוצת יוצאת מן הכלל של מדענים בחברת התרופות.
בגלל הקורונה היינו סגורים לתקופה אבל עכשיו אנחנו עובדים. אנחנו נמצאים במקום שקט ואין הרבה אנשים מסביב אז אני מרגיש בטוח

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram