פרופ' יצחק קלזון

סטארטאפיסט ומרצה לפיסיקה, 81, תל אביב

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

סדר היום שלי

אני קם יחסית מוקדם ונוסע לעבודה באוניברסיטת תל אביב. עד לפני שנה נהגתי בווספה שהייתה סימן ההיכר שלי. המלך היום אני מרצה, עוסק בייעוציים בתחום הפיזיקה והטכנולוגיה לכל מיני גופים. כשהתחילה הקורונה, אחרי הסגר המצב הפך יותר מוגבל – אנחנו לא נוסעים בתחבורה ציבורית כלל אז או שאנחנו חולקים את הרכב המשותף או צועדים ברגל.
לפני הקורונה שחיתי 4 פעמים בשבוע. בזמן הסגר כדי לעשות ספורט הייתי עולה במדרגות ועליתי במצטבר 1500 קומות (חצי אוורסט!).

המורה שהתווה לי דרך

אני מרגיש וגם אומר שהדבר הכי חשוב בחיים זה אנשים ולכן אם צריך למצוא מאורע או אדם אני מעדיף למצוא אדם.
האדם שגרם לשינוי הכי משמעותי בחיים שלי היה המחנך והמורה שלי בתיכון עירוני א' למתמטיקה ולפיזיקה ושמו היה ד"ר יוסף דוד. כל ילדותי היה ברור שאני הולך לכיוון האומנותי, כתבתי ספרים ושירים, וההיכרות עם אותו מורה שינתה לי את הכיוון לצד הריאלי והלכתי למגמת פיזיקה.

הלוואי ולא הייתי כועס על אמא

אימי חלתה בסרטן בגיל 40 והחלימה ממנו ומאז המחלה הייתה פיל בחדר שכולנו חששנו ממנו ומגרורות או השלכות שיכולות להיות.
בגיל 42 המחלה חזרה ואבי לא רצה לספר לי על הסרטן אז סיפר לי כי היא חולה בצהבת, ואני כנראה מתוך מנגנון פסיכולוגי האמנתי באמת שזה מה שיש לה. יום לפני מותה אבי קרא לי וסיפר לי את האמת בדבר המחלה שחזרה אליה. אם היה רגע אחד שאני מתחרט עליו זה שבכל יום הייתי רגיל לחזור הביתה ולספר לה איך עבר עלי היום שלי, יום אחד היא נרדמה באמצע הסיפור ואני ממש כעסתי. בדיעבד כשהבנתי שהיא חולה בסרטן ולא בצהבת מאוד התחרטתי על אותה הרגשת כעס ועלבון שהיו לי ועד היום אני סוחב את הרגע הזה איתי ואת מה שהוא גורם לי להרגיש.

אני אוהב אדם

הדבר הכי חשוב בעולם זה אנשים! אם היית מבקשת ממני להגדיר את עצמי הייתי אומר שאני אוהב אדם.

העשייה שלי היום

הדבר העיקרי שאני מתעסק בו זה היותי סטארטאפיסט. הייתי במשך שנים רבות פיזיקאי עיוני ועברתי להיות פיזיקאי ניסויי. השימוש העיקרי הראשון היה ניצול תופעות גרעיניות לתהליכי יצור של רכיבים אלקטרונים וחקר חומרים. הניסוי זה לא צלח כי התעשייה לא אוהבת רדיואקטיביות אבל התברר שאותן הטכניקות יכולות גם לעבוד בטיפול בסרטן. אחרי תהפוכות קמה חברה שאני היועץ שלה שנקראת אלפא טאו מדיקל שמפתחת טיפולים שאמורים לטפל בכל סוג של סרטון וגרורותיו. החברה כבר נמצאת בשלבים מתקדמים של ניסויים בבני אדם ברחבי העולם וגייסה ב-2018 29 מיליון דולר.
כשהייתה בת 42 אימי נפתרה ממחלת הסרטן והחברה היא סגירת מעגל חשובה מבחינתי.

< קדימה
אחורה >

החבר שהפך לאח חורג

כל חיי הייתי בן יחיד וגם אחי מנישואיהם השניים של אבי היה בן יחיד. שתי המשפחות היו קרובות עוד לפני שהמשפחות התחברו, אני הייתי חבר טוב של אחי עוד מינקות עד שהפך להיות אחי החורג מהנישואין של הורינו. היינו בלתי נפרדים עד שנפטר לפני שנה.

  • Facebook
  • Instagram