פרופ' ישראל אומן

מתמטיקאי, חתן פרס נובל לכלכלה, נואם מעורר השראה, בן 90 מירושלים

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

רגע משמעותי

במלחמת ששת הימים, היו חדירות של מחבלים לתוך ירושלים. בלב ירושלים היו חומות גדולות שהפרידו בין ירושלים המערבית היהודית לבין עיר העתיקה - לירושלים המזרחית הערבית. חשבנו שהעיר העתיקה היא לא בעלת הישג, הייתה תקופה מתוחה מאד. היה ברור שהמצרים באים וישחטו אותנו והמלחמה הזו בהחלט יכלה להיגמר אחרת. אמרתי לעצמי "ישראל, יש לך ניירות אמריקאים, לאשתך יש גרין קארד. קח את עצמך, את אשתך ושלושת הילדים ועוף מכאן. אל תעשה את השגיאה של יהודי אירופה שנשארו והושמדו. אבל החלטתי שאני נשאר, וזהו. זו הייתה החלטה מודעת. ביום הרביעי של המלחמה הלכתי לטייל, הרמתי את העיניים, הסתכלתי על חומת העיר העתיקה (אני עדיין מתרגש אחרי 60 שנה) ראיתי את הפינה הדרום מערבית של הכותל ועליה התנוסס דלג ישראל גדול, על החומה. וזה היה הרגע הגדול בחיים שלי!

שיר אהוב

ירושלים של זהב - נעמי שמר

העשייה שלי היום

היום אני מראיין, מתראיין, כותב לעיתונות, פוגש ילדים לכבוד לבר מצווה כדמות מעוררת השראה, נאום באירועים שונים, משתתף בכנסים (גם בזום) עונה על מיילים וחוקר. לפני שנה פרסמתי מאמר מדעי בכתב העת Nature על Human behavior. אני רוצה לכתוב עוד מאמרים.
אני קם כל יום ב – 8:00. קודם כל מתפלל ואז שותה קפה עם אשתי. לפני הקורונה הייתי מגיע לאוניברסיטה, היום הכל עבר לעבודה מהבית ודרך הזום. אני עונה על שאלות במיליים, נפגש עם אנשים מהתחום, כותב את הספר שאני עומד להוציא בנושא כלכלה התנהגותית וחוזר הביתה ב20:00 בערב. בגיל צעיר יותר הייתי עובד כל הלילה.
אנחנו גם שומרים על גיוון ולפני חודש למשל נסעתי לראות מטר מטאורים.

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram