קס גובזה ברוך

כהן ומנהיג רוחני, 88, באר שבע

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

היום-יום שלי

אני קם בבוקר, הולך להתפלל, אחר כך חוזר הביתה ואוכל ארוחת בוקר, כי לפני התפילה לא נהוג לאכול ולשתות. יש אנשים שמגיעים מכל הארץ כדי לקבל ברכות או לשאול שאלות. יש טקסים שצריך להגיע אליהם, אז אני הולך. לפעמים אני גם יוצא להתאוורר, לטייל. אני מנסה להיות פעיל כל הזמן, לשמור על עצמי.

רגע משמעותי בחיי

הרגע המשמעותי ביותר עבורי היה הרגע שהסמיכו אותי, הרגע שבו נכנסתי לתחום של הכהונה. זו אחריות גדולה כי אבות אבותי היו כהנים. גם אבא שלי היה קס וגם סבא שלי היה קס. אני בן לשושלת כהנים. אנשים באתיופיה שמעו עליי מרחוק. יצא לי שם באתיופיה: "הקס המחזיר" – הייתי מחזיר אנשים לדת ולמורשת. לימדתי אותם את מצוות התורה.

מסר לקוראות והקוראים

שלא יהיה לכם "מנתה לב". שלא תהיה לכם אמונה כפולה. לב כפול. אי אפשר להיות גם פה וגם פה, צריך לשמור על הדת. צריך לשמור על המנהגים.
חשוב ללכת בדרך התורה, לשמור שבת, לא לזלזל בדברים שאבות אבותינו חירפו את נפשם עבורם. אני נושא תפילה אמיתית שכל אחד בבית שלו יתפלל לאלוהים - ככל שאנחנו נתקדש. התפילות יהיו יותר חזקות.

על עצמי

נולדתי באתיופיה, במקום בצפון המדינה שנקרא ווגרה ססאי. רוב הקהילה שמגיעה מהאזור הזה נקראית "ביתא ישראל". עליתי לארץ בשנת 1991 במסגרת מבצע שלמה. העלייה לארץ הייתה ממש הגשמת חלום. אנחנו ידענו שנעלה אבל פתאום זה הגיע וזה היה רגע מכונן. עליתי בן 60. יש לי אחד עשר ילדים, חמישים נכדים ועשרים ושניים נינים.
התפקיד שלי זה כהן. אני משרת את הקהילה בכל הנוגע לטקסים הדתיים. גם בגילי המפולג אני עדיין פעיל. משתתף בטקסים בכל התחומים. אני עוסק בגישור. אנשים באים לרחבה של בית התפילה ומנסים לפתור את הבעיות שלהם בדרכי שלום, ואני עוזר.
אפילו עם הקורונה, אני לא מוותר, אני מאוד נאמן לאמונה שלי ולבורא עולם. כל עוד לא מגבילים אותי אני פעיל בלוויות, נישואים, בברכות שמזמינים אותי לברך במיוחד. בית הכנסת שלנו נקרא "בית תפילה". אני הולך לשם בכל יום ומעביר את המסר שלי – "תשמרו את החוקים ואת התורה"

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram