ראובן מרחב

פעיל חברתי וחבר מועצת המנהלים של ועידת התביעות למען העם היהודי, 84, ירושלים.

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

העשייה שלי כיום

בשנה וחצי האחרונות עסקתי בכתיבת ספר, תהליך מאוד מעניין של חציבה. יש לי זיכרון טוב ושחזרתי הרבה דברים בעזרת חברים ומסמכים. בנוסף, אני מעורב בתביעה של העם היהודי נגד גרמניה. התביעה התחילה בשנת 52 ולא נגמרה עד היום, למרות שנפתחו גבולות ונפתחו ארכיונים וישנם פיצויים ושילומים מסוימים. אני חבר בוועדת משא ומתן עם משרד האוצר הגרמני, שם יש לי יתרון גדול מכיוון שגרמנית שפת האם שלי ואני מבין את הראש הגרמני. היום, יש לנו דור שני שאין להם אשמה אבל יש להם אחריות ואת האחריות הזו צריך לגייס בצורה חיובית.

השראה עבורי

ברוך קורצווייל, מבקר ספרותי ידוע והומניסט גדול! פתח לי את העולם מבחינת השקפת עולם הומנית, יהודית ותרבותית. לימד אזרחות היסטוריה, ספרות עברית, תנ"ך אזרחות, תנ"ך, היה ענק!

עשייה חברתית קרובה לליבי

במשך אחד-עשרה שנים הייתי פעיל בארגון היקים, ארגון יוצאי מרכז אירופה. היה לי חשוב שהמורשת של אנשים, בני תרבות מסוימת, שרוצים להשפיע מבחינה חיובית כחברה אזרחית הוגנת, תעבור לדורות הבאים.
בנוסף, אתיופיה עד היום קרובה לליבי, שירתתי שם, למדתי עליהם, התעניינתי בקהילה. לכן ייסדתי יחד עם הקהילה האתיופית פרויקטים הקשורים לחינוך ועלייה. בין היתר, הייתה לי זכות להיות מעורב בנושא המדיני והארגוני של "מסע שלמה".

דברים שעושים לי טוב

טקסט טוב, מוזיקה טובה, חברים טובים, חלקם מלווים אותי עוד מבית הספר. אוהב לשמוע חדשות טובות שאני יכול להזדהות איתן והכי חשוב- ערכים, שנשמור על הערכים שלנו.

מה צריך לעשות כדי שזה לא יקרה עוד פעם

הייתה לי זכות גדולה להיוולד לאנשים שהצליחו לצאת מגרמניה. מגיל 9 הייתי מאד ממוקד בנושא השואה, ניסיתי להבין איך זה קרה ומה צריך לעשות כדי שזה לא יקרה עוד פעם.
אחר כך בשנים שלפני הכרזת המדינה גרתי בעיר בינלאומית- מצד אחד הגיעו מעפילים מצד שני, הבריטים שלטו. כך שמגיל צעיר מאוד הבנתי שצריך להכיר ולהבין את האחר. אבא שלי היה רופא והדלת שלו הייתה פתוחה בפני כולם. מה שתרם להיכרות האישית שלי עם מגוון של אנשים מרקעים שונים. בבגרותי, למדתי לימודי מזרח ושפות כי הבנתי שאנחנו צריכים ללמוד את השכנים ולהסתדר איתם.

< קדימה
אחורה >

שיר אהוב עליי

חופים של נתן יונתן. יש בו זיקה עמוקה לעברית

  • Facebook
  • Instagram