רות סירקיס

עיתונאית אוכל, מחברת ספרי בישול ומוציאה לאור, 83, רמת אביב

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

היום שלי

שעות הבוקר מוקדשות בעיקר לעבודה ליד המחשב. בערך פעמיים בשבוע באה אלי מזכירתי ובנוסף לעבודה השוטפת אנחנו עוסקות בגיבוש הארכיון הענק שלי – בתיקיות משרדיות ובתיקיות במחשב. אחד החדרים בבית הוא משרד. חדר אחר מכיל את הספרייה הענקית שלי של ספרי בישול מכל העולם, ויש לספריה הזאת סניפים במרתף הבית ובעליית הגג.
בשעות אחר הצהרים אני מבשלת ועושה ניסויים במתכונים חדשים. בגלל הקורונה אנחנו לא יוצאים בערבים דבר שנהגנו לעשות. לפני הקורונה השתתפנו במסיבות עיתונאים שנערכו בעקבות חידושים קולינריים וכן יצאנו לצפות בסרטים חדשים בסינמטק בתל אביב.

אדם משמעותי בחיי

אני לא אגזים אם אומר שזה רפי בעלי. בזכות עבודתו ופעילותו הגענו לכל קצות העולם, נחשפנו לתרבות הכלל-עולמית בכל התחומים וגם בתחום המזון. בכל מקום למדנו דברים חדשים שבעקבותיהם עשינו דברים חדשים.
הנסיעה שלנו לבוסטון, בהיותנו זוג צעיר, חשפה בפניי את העולם הקולינרי באמצעות ג'וליה צ'יילד שגם היא גרה בבוסטון. כשחזרנו ארצה התחלתי לעסוק בכתיבה על אוכל, יוסף (טומי) לפיד נתן לי את ההזדמנות לכתוב על תרבות האוכל במגזין החדש "את" שהוא הקים אז. לאחר כמה שנות כתיבה הוצאתי את הספר "מהמטבח באהבה", שנחשב ל"קו פרשת המים" בספרי הבישול בישראל.

השיר האהוב עליי

As Time Goes By - שיר הנושא של הסרט קזבלנקה

על עצמי

אני עוסקת במדיה הגסטרונומית כבר חמישים שנה. כתבתי 19 ספרי בישול רבי מכר, ועכשיו אני עובדת על ספר חדש (הספר העשרים) שיראה אור בעוד כמה חודשים. הייתי הראשונה שהקימה בישראל הוצאה לאור בתחום ספרי בישול ומשפחה. במסגרת זו ערכתי והוצאתי לאור יותר ממאה ספרים. כעיתונאית מזון פרסמתי מעל 2,500 כתבות אוכל - במגזינים, בעיתונות היומית, ברדיו, באינטרנט ובטלוויזיה.

לאחר שירותי הצבאי למדתי עבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית בירושלים ויש לי תואר ראשון. בשנת 1960 נישאתי לרפי סירקיס ולאחר סיום הלימודים נסענו לבוסטון שם נחשפתי לעולם הגסטרונומיה ונשביתי בקסמיו. התחלתי לעסוק באוכל ובכתיבה על אוכל וערכתי במשך כ-20 שנה את מדור האוכל של מגזין "את". שידרתי בקול ישראל מתכון שבועי במשך 8 שנים והמשכתי לכתוב מאמרים וספרים. לא הפסקתי לעשות זאת עד היום ואני ממשיכה לכתוב ולפרסם באופן רצוף.

לרפי ולי יש שלושה ילדים, עשרה נכדים ונינה אחת ואנחנו מאושרים איתם עד בלי סוף. אנחנו גרים ברמת אביב וממשיכים לעבוד, כל אחד בתחומו. לאחרונה רפי ואני חגגנו 60 שנות נישואין.

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram