רינה טוויל

מורה ליוגה ומחלוצות שיטת האיינגר בישראל, 93, תל אביב

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

היוגה ואני

אני זוכרת שמישהי סיפרה לי על יוגה. אמרה לי בואי פעם לשיעור. זה היה נשמע לי משהו איזוטרי. אז הלכתי לשיעור וזה מצא חן בעיני. ככה בהדרכה לפתוח את הגוף, להתאמץ. התחלתי לעשות לעצמי וכבר באו לידי כמה חברות ומשם זה התפתח. כשאני מתלהבת ממשהו - אני ממש מתלהבת! התחלתי להדריך ואז התחילה לבוא אחת, ואז עוד אחת, ופתאום נהייתה קבוצה. המשכתי בדרך והצטרפו עוד. ככה התפתחנו. היוגה לא משפיעה רק על הגוף. אם מתרגלים באופן קבוע היא משפיעה על הגוף, ההתנהגות, על הקשר עם הזולת.

הנסיעות להודו

כשהייתי עמוק ביוגה פגשתי מורים מפורסמים ואז נסעתי להיפגש איתם בהודו. יוגה תפסה אותי, אהבתי לנסוע להודו. פגשתי מישהי שעובדת בשיטת איינגר ועניין אותי מה זה איינגר וקניתי את הספר שלו: 'לייט און יוגה'. זה התנ"ך שלנו.
כשנסעתי לפונה פעם ראשונה כדי לפגוש את איינגר, הבאתי לו את התנ"ך שלנו והשתתפתי בשיעורים שנותנים התלמידים שלו. אני אימצתי את השיטה של איינגר, מה שהרשים אותי באיינגר זה האישיות שלו, הידע שלו. לחשוב שהוא יצא ממשפחה ענייה ולראות את העוצמה שלו, האנגלית שלו, זה לא יאומן, אובייקטיבית. אני חושבת שזה נתן לי המון.

היום-יום שלך

אני מתעוררת, נשארת קצת במיטה, מתגלגלת ממקום למקום. חושבת ומשחזרת איפה אני ומה יש לי היום לעשות. יש ימים שיש שיעור פרטני בבוקר ויש ימים עכשיו שפנויים יותר עד השיעור של הקבוצה יותר מאוחר. שמחה על כל ביקור של הילדים .אני באמת מתפעלת. הנכדים כל כך יפים, כל כך מוכשרים, כל כך עוזרים וכל אחד משהו מיוחד!

על עצמי

נולדתי בחלב על גבול טורקיה ועליתי לישראל בשנת 1958 בגיל 30. יש לי שלושה ילדים שמונה נכדים ושישה נינים, ועוד אחד בדרך. אני מורה ליוגה. מעבירה שיעורים בסטודיו שבביתי. יש לי תלמידים. יש לי תלמידים של 20 שנה, חלקם כבר מורים נהדרים בעצמם. באמת מוכשרים. עם הקורונה הייתה הפסקה אבל עכשיו חזרנו לפעילות.

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram