שולה וויספר

משוררת, סופרת, שחקנית מתנדבת וליצנית רפואית חרדית, 85, בני ברק

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

הקריירה שלי

אני בן אדם שאוהב לעשות המון דברים. אין ברירה, אני משתעממת מהר. אחרי שלמדתי בבית ספר דתי, עבדתי במשרד החוץ וארגנתי פגישות עם שגרירים מכל העולם. אז הבנתי שאני צריכה ליזום, ליצור ולהשפיע. עבדתי כמזכירה בבתי ספר ובאוניברסיטאות אבל המשכורת הייתה קטנה. לאחר מכן, נהפכתי לעיתונאית, כתבתי שנתיים טורים לעיתון "רואה חשבון". בגיל 60 התחלתי להתנדב עם ילדים בעמותת על"ה. במקביל כתבתי שירים וסיפורים קצרים ולמדתי ליצנות רפואית. אני יודעת הכל: ג'אגלינג, מטפחות צבעוניות ולספר בדיחות. בדיחות זו המקצוענות שלי, אז התחלתי להנחות סדנאות צחוק. הכל הכל אני עושה בהתנדבות. בנוסף לזה יש לי מאסטר ברייקי והילינג. אני מרפאה אנשים ולא לוקחת על זה כסף. זה לפעמים לוקח כמה פגישות אבל אז הכאב עובר.
בגיל 85, הפכתי לשחקנית, בהצגה "צלילי המוזיקה". זה היה תפקיד יפהפה והחלפתי בגדים 7 פעמים במהלך ההצגה. הופענו מול 3000 אנשים וקיבלתי מחמאות בלי סוף.

היום יום שלי

היום אני מתנדבת בבית החולים מעייני הישועה, התחלתי בתור ליצנית רפואית עד שנמאס לי והפכתי למתנדבת רגילה במחלקה כירורגית. אני מספרת לחולים בדיחות וסיפורים. קוראים לי "האור של המחלקה". בגלל הקורונה אני רוב הזמן בבית. בתקופה האחרונה אני מטפלת ברייקי מרחוק. אני מתפללת לבד בחדר למען המטופלים שלי. אני שמה ידיים באוויר, המטופל אומר לי איפה כואב לו ואני שמה את היד על אותה נקודה אצלי. זה שולח לו אנרגיות ועובד כמו טיפול רגיל.

אירוע משמעותי בחיי

כשהייתי צעירה, גמגמתי מאוד. ניסיתי להפסיק הרבה שנים אבל זה לא הצליח. ערב אחד, בגיל שלושים הופעתי באירוע "לקשיש" בבנייני האומה בירושלים. לבשתי שמלה שחורה עם פייטים ורגע לפני שעליתי לבמה אמרתי לעצמי "שולה, את לא מגמגמת יותר", וכך קרה. הפסקתי לגמגם.

אם הייתי יכולה לעשות משהו אחרת

הייתי לומדת להיות אחות בבית חולים. במקום זה למדתי ספרות, אני לא יודעת אם זו הייתה טעות, אבל בהחלט הייתי רוצה להיות אחות.

על עצמי

נולדתי בירושלים וכיום אני מתגוררת בבני ברק. רציתי לגור בירושלים אבל בעלי לא רצה בגלל שהוא מצא דירה יפה בבני ברק אז הסכמתי. אני עדיין אוהבת את ירושלים. יש לנו שלושה ילדים, אחד עשרה נכדים וחמישה נינים.

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram