שייקה לוי

שחקן, 80, תל אביב

aaa

aaa

aaa

Add a Title

Add a Title

רצח רבין הוא הרגע הכי כואב בחיי

יש שני אירועים משמעותיים בחיים שלי. הראשון, קבלת פרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. החלום שלי היה שאם כל צוות הגשש החיוור יקבל פרס ישראל, שזה לא יהיה על היותנו שחקנים, זמרים או קומיקאים טובים, אלא על משהו יותר משמעותי. ככה, כאשר שהודיעו לנו שהפרס הוא על תרומה מיוחדת למדינה, הייתי מאושר.
האירוע השני הוא הרצח של יצחק רבין, זה הרגע הכי כואב שהיה לי. היינו באמצע הופעה בגן שמואל וכששמענו על הרצח הפסקנו את ההופעה והקהל התפזר בשקט. הלכתי מיד לכיכר רבין, זו הייתה מכה קשה.

הדברים בחרו בי

כל החיים זה מזל, אני פשוט התגלגלתי. אני לא בחרתי את הדברים הם בחרו בי. הייתי קיבוצניק. בצבא, נבחנתי והתקבלתי ללהקה צבאית ואח"כ כבר לא חזרתי לקיבוץ. אחרי הלהקה הצבאית הלכתי למועדון השעות הקטנות בצפת, אחרי זה הייתי בקאמרי קצת, לאחר מכן הקמנו את התרנגולים ולבסוף את הגשש. הכל ככה התגלגל ועברתי מגשר לגשר, לא נפלתי למים בשום מקום. כאילו יד מכוונת עשתה מהלך ולא נתנה לי לזוז אלא לאן שצריך.

השיר האהוב עליי

ש הרבה דברים נפלאים בזמר העברי, אבל ירושלים של זהב הוא אחד השירים הנפלאים ביותר שנוצרו. יש בשיר הזה שלמות, גם הלחן וגם המילים, השילוב שם הוא לא משהו שקורה כל יום. זה קרה קצת אחרי מלחמת ששת הימים שנעמי שמר כתבה את זה ושולי נתן שרה בבנייני האומה, וכל המדינה הייתה בהלם! זה היה שיר פשוט מפיל.

מגיע למקום הזה טוב

אני מאחל שיהיה פה טוב, כי מגיע למקום הזה שיהיה טוב. יש פה ציבור נפלא, אנשים נהדרים עם יכולות גבוהות מאד. יש פה עם שאוהב לשיר ולצחוק. אני מקווה שהקורונה תחלוף מהר וכולנו נצא לעולם טוב יותר.

העשייה שלי היום

במשך הרבה מאד שנים עבדתי קשה, קשה מאד, למעשה מהצבא לא הפסקתי לעבוד. גם היום אני עובד אבל מרשה לעצמי לנוח יותר. אני פרזנטור של אמישראגז ובעבר הייתי פרזנטור של אדום אדום. לפני הקורונה, הופעתי בתכנית שאני שר בה ומספר. אחרי שהקורונה נכנסה לחיינו, נכנסתי גם אני הביתה וההופעות הופסקו. מדי פעם אני נפגש עם אותו מעגל חברים אבל משתדל להישמר.
הקורונה פגעה בכל חלקה טובה והמון אנשים מכל התחומים ניזוקו, שלא לדבר על התרבות שנסגרה. אני קורא הרבה, מעביר את הזמן בבית עם אשתי.
כל הזמן אומרים לי שאני לא נראה בגיל שלי, אז אני עונה שאני דוגל במה שהרופאים אומרים: לאכול בריא, לעשות ספורט ולראות חברים. רק מה שאני גיליתי זה שספורט זה לא בריא, אוכל בריא זה לא טעים, ככה שנשארתי רק עם חברים

< קדימה
אחורה >

  • Facebook
  • Instagram